Výpis datumu a svátku.

Jízdní řád přívozu Úřední deska

Novinky:

 • Úklid škarp

  Brigáda na úklid škarp a přípravu čarodějnic! Budeme rádi za každou pomocnou ruku! V sobotu 26. dubna od 9 hodin budeme uklízet škarpy v okolí Máslovic a potom postavíme hranici na Čarodějnice.

  více informací

 • Nohejbalový turnaj

  Nohejbalový turnaj (na počest čarodějnic) se koná v sobotu 26.dubna od 14 hodin na hřišti.

  více informací

 • Setkání sousedů v Předboji

  Místní akční skupina (MAS) Nad Prahou, v které jsou Máslovice členem, pořádá Setkání sousedů v Předboji v neděli 27. dubna.

  více informací

 • Muzeum o velikonocích

  Muzeum másla s výstavou o koření je otevřeno v sobotu 19., v neděli 20. a v pondělí 21. dubna od 10 do 12 hodin a od 13 do 16 hodin. Upozornění pro návštěvníky, kteří přijíždějí přívozem přes řeku. Schovejte si jízdenku z lodi. Po jejím předložení v pokladně muzea si budete moci otisknout do svých "vandrbuchů" nebo na pohled specielní razítko.

  více informací

 • Velkoobjemový odpad

  Kontejnery na velkoobjemový odpad budou přistaveny na návsi od čtvrtka 24.dubna do neděle 27.dubna.

  více informací


Obecní úřad:

Pražská 18, 250 69 Vodochody
tel./fax: +420 220 940 481
e-mail: ou@maslovice.cz

Úřední hodiny pro veřejnost:
úterý 18 - 20,30 hodStředočeský kraj

Zlatý pruh polabí

Stop letišti Vodochody

Muzeum másla

Základní informace o muzeu

Vítejte na stránkách Malého máslovického muzea másla! Muzeum je jediné svého druhu ve střední Evropě. Není však jediné na světě. Existuje podobné muzeum v Irsku ve městě Cork, které se však zabývá hlavně irským máslem.
Malé máslovické muzeum másla má Interaktivní expozici, která nabízí různé druhy máselnic, odstředivek, formiček na máslo, máslenek na servírování másla a další předměty, související s výrobou másla. Vystavena je zde také ojedinilá kolekce obalu na máslo. Většinu exponátů lze prakticky zkoušet.
Součástí je i expozice o historii obce a krátkodobé zajímavé výstavy. Děti si mohou zakoupit zajímavé pracovní listy. Muzeum je bezbariérové, vhodné i pro návštěvníky se zrakovým postižením (pracovní listy jsou k dispozici i v Braillově písmu).

Adresa a kontakt:  Máslovice, Pražská 3, 250 69  Vodochody, e-mail: muzeum@maslovice.cz, tel.: 724 191 246 nebo 603 431 148, ing. V. Sýkorová

Vstupné:
30,- Kč, snížené 20,- (duchodci, studenti a děti od 5 let), rodinné vstupné (2+2/3/4) 80,- Kč.

Otevírací doba:
Celoročně (kromě února) sobota a neděle 10-12, 13-16 hod. Ve všední den pouze po předběžné objednávce (min.10 osob). 
V ÚNORU JE MUZEUM UZAVŘENO!

Spojení: autobusem, vlakem, autem, na kole, pěšky, na lodi - spojení

Muzeum vzniklo v roce 1997 z iniciativy ing. Vladimíry Sýkorové díky pochopení obecního zastupitelstva na náklad obce s finančním přispěním nadace Open Society Fund Praha
a vládního Programu obnovy venkova a za odborné i materiální pomoci Zemědělského muzea, zámek Kačina, Klubu sběratelů kuriozit a dalších muzeí. Za tuto poměrně krátkou dobu nejenže přivítalo a potěšilo nemalé množství tuzemských i zahraničních návštěvníků, ale získalo i několikeré uznání odborné a laické veřejnosti.

VÝSTAVA:  "Špetka koření" . Výstava o koření z celého světa.
15.3. 2014 - 28.10. 2014


Přihlaste se k odběru novinek obce Máslovice

Odběr novinek Kulturní a společenské akce, Muzeum

Informace budete po registraci dostávat elektronickou poštou. K registraci postačí pouze adresa elektronické pošty, na kterou bude po odeslání žádosti o odběr novinek zaslán potvrzující mail. Teprve po kliknutí na odkaz v tomto mailu bude vaše adresa zařazena do seznamu odběratelů. V každém mailu s informacemi najdete zároveň i možnost odhlášení se z odběru.

Registrace k odběru novinek
 


 Výlety po Čechách


 

© 2009, Obecní úřad Máslovice | Úvodní stránka |