Výpis datumu a svátku.

Jízdní řád přívozu Úřední deska

Novinky:

  • Hlášení rozhlasu dne 16.4.2015

    1)Kontejnery na velkoobjemový odpad přistaveny na návsi do neděle 19.4. Do kontejnerů je zakázáno dávat pneumatiky, nebezpečný odpad a bioodpad či větve. 2)Pošta ve Vodochodech bude v pátek 17.4. uzavřena. 3)V sobotu 18.4. v 10 hodin sraz dobrovolníků na návsi na akci Ukliďme Česko. Budeme uklízet okolí obce a naučnou stezku. K dispozici pytle a rukavice. 4)Popelnice se sezónním svozem budou vyvezeny v pátek 17.4. V dalších měsících bude svoz jednou za 14 dní.

    více informací

  • Kontejnery na velkoobjemový odpad

    budou přistaveny na návsi od čtvrtka 16. dubna do neděle 19. dubna.

    více informací


Obecní úřad:

Pražská 18, 250 69 Vodochody
tel./fax: +420 220 940 481
e-mail: ou@maslovice.cz

Úřední hodiny pro veřejnost:
úterý 18 - 20,30 hodStředočeský kraj

Zlatý pruh polabí

Letní soutěž pro zákazníky ČEZ od 15.7. do 31.8.2014 Stop letišti Vodochody

Muzeum másla

Základní informace o muzeu

Vítejte na stránkách Malého máslovického muzea másla! Muzeum je jediné svého druhu ve střední Evropě. Není však jediné na světě. Existuje podobné muzeum v Irsku ve městě Cork, které se však zabývá hlavně irským máslem.
Malé máslovické muzeum másla má Interaktivní expozici, která nabízí různé druhy máselnic, odstředivek, formiček na máslo, máslenek na servírování másla a další předměty, související s výrobou másla. Vystavena je zde také ojedinilá kolekce obalu na máslo. Většinu exponátů lze prakticky zkoušet.
Součástí je i expozice o historii obce a krátkodobé zajímavé výstavy. Děti si mohou zakoupit zajímavé pracovní listy. Muzeum je bezbariérové, vhodné i pro návštěvníky se zrakovým postižením (pracovní listy jsou k dispozici i v Braillově písmu).

Adresa a kontakt:  Máslovice, Pražská 3, 250 69  Vodochody, e-mail: muzeum@maslovice.cz, tel.: 724 191 246 nebo 603 431 148, ing. V. Sýkorová

Vstupné:
30,- Kč, snížené 20,- (duchodci, studenti a děti od 5 let), rodinné vstupné (2+2/3/4) 80,- Kč.

Otevírací doba:
Celoročně (kromě února) sobota a neděle 10-12, 13-16 hod. Ve všední den pouze po předběžné objednávce (min. 8 osob). 
V ÚNORU JE MUZEUM UZAVŘENO!

Spojení: autobusem, vlakem, autem, na kole, pěšky, na lodi - spojení

Muzeum vzniklo v roce 1997 z iniciativy ing. Vladimíry Sýkorové díky pochopení obecního zastupitelstva na náklad obce s finančním přispěním nadace Open Society Fund Praha
a vládního Programu obnovy venkova a za odborné i materiální pomoci Zemědělského muzea, zámek Kačina, Klubu sběratelů kuriozit a dalších muzeí. Za tuto poměrně krátkou dobu nejenže přivítalo a potěšilo nemalé množství tuzemských i zahraničních návštěvníků, ale získalo i několikeré uznání odborné a laické veřejnosti.

VÝSTAVA:  "Kukačky". O hodinách i ptácích. 
7.3. 2015 - 22.11. 2015
 

 


 

Přihlaste se k odběru novinek obce Máslovice

Odběr novinek Kulturní a společenské akce, Muzeum

Informace budete po registraci dostávat elektronickou poštou. K registraci postačí pouze adresa elektronické pošty, na kterou bude po odeslání žádosti o odběr novinek zaslán potvrzující mail. Teprve po kliknutí na odkaz v tomto mailu bude vaše adresa zařazena do seznamu odběratelů. V každém mailu s informacemi najdete zároveň i možnost odhlášení se z odběru.

Registrace k odběru novinek
 


 Výlety po Čechách


 

© 2009, Obecní úřad Máslovice | Úvodní stránka |