Obecní úřad:

Pražská 18, 250 69 Vodochody
tel./fax: +420 220 940 481
e-mail: ou@maslovice.cz

Úřední hodiny pro veřejnost:
úterý 18 - 20,30 hodStředočeský kraj

Zlatý pruh polabí

Stop letišti Vodochody

Muzeum másla

 

Muzeum je otevřeno od 8. 5. vždy v sobotu a v neděli od 10 do 12 a od 13 do 16 hodin. Ve všední den po předběžné objednávce na tel. 724191246 nebo e-mailu: muzeum@maslovice.cz.

Nová výstava v muzeu: Žákovská knížka
 
 
 

 

 

 

Základní informace o muzeu

Vítejte na stránkách Malého máslovického muzea másla! Muzeum je jediné svého druhu ve střední Evropě. Není však jediné na světě. Existuje podobné muzeum v Irsku ve městě Cork, které se však zabývá hlavně irským máslem.
Malé máslovické muzeum másla má Interaktivní expozici, která nabízí různé druhy máselnic, odstředivek, formiček na máslo, máslenek na servírování másla a další předměty, související s výrobou másla. Vystavena je zde také ojedinilá kolekce obalu na máslo. Většinu exponátů lze prakticky zkoušet.
Součástí je i expozice o historii obce a krátkodobé zajímavé výstavy. Děti si mohou zakoupit zajímavé pracovní listy. Muzeum je bezbariérové, vhodné i pro návštěvníky se zrakovým postižením (pracovní listy jsou k dispozici i v Braillově písmu).

Adresa a kontakt:  Máslovice, Pražská 3, 250 69  Vodochody, e-mail: muzeum@maslovice.cz, tel.: 724 191 246 nebo 603 431 148, Ing. V. Sýkorová

Vstupné:
40,- Kč; snížené: 30,- (duchodci a děti od 5 let), studenti 20,-;  rodinné vstupné (2+2/3/4) 120,- Kč.

Otevírací doba:
Celoročně (kromě února) sobota a neděle 10-12, 13-16 hod. Ve všední den pouze po předběžné objednávce (min. 8 osob).   

 

Spojení: autobusem, vlakem, autem, na kole, pěšky, na lodi - spojení

Muzeum vzniklo v roce 1997 z iniciativy Ing. Vladimíry Sýkorové díky pochopení obecního zastupitelstva na náklad obce s finančním přispěním nadace Open Society Fund Praha
a vládního Programu obnovy venkova a za odborné i materiální pomoci Zemědělského muzea, zámek Kačina, Klubu sběratelů kuriozit a dalších muzeí. Od svého vzniku přivítalo a potěšilo nemalé množství tuzemských i zahraničních návštěvníků a získalo i několikeré uznání odborné a laické veřejnosti.

 

Přihlaste se k odběru novinek obce Máslovice

Odběr novinek Kulturní a společenské akce, Muzeum

Informace budete po registraci dostávat elektronickou poštou. K registraci postačí pouze adresa elektronické pošty, na kterou bude po odeslání žádosti o odběr novinek zaslán potvrzující mail. Teprve po kliknutí na odkaz v tomto mailu bude vaše adresa zařazena do seznamu odběratelů. V každém mailu s informacemi najdete zároveň i možnost odhlášení se z odběru.

Registrace k odběru novinek
 


 Výlety po Čechách


 

 

© 2009, Obecní úřad Máslovice | Úvodní stránka |